Jartiyer, Jartiyer Modelleri ve Jartiyer Takım

Moda Hakkında Herşey | Moda Blogu | Modarator.com

Moda, Moda Trendleri, Ünlü Stilleri, Güzellik, Sağlık, Kombinler, Stil Önerileri konularıyla ilgili Yazılar, Fotoğraflar, Galeriler

Jartiyer

Daha önce size nasıl giyildiğini(Jartiyer Nasıl Giyilir?) ve giyerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini belirten bir yazı yazmıştık, şimdi ise daha detaylı olarak açıklamalar ve merak edilen bambaşka özellikleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Jartiyer Nedir?

Günlük hayatta kullanılan külotlu çorabın yarattığı havasızlık ve külotlu çorabın yarattığı zorlukları ortadan kaldıran, gerek hijyen gerekse kullanım açısından çok daha özgür bir iç giyim ürünüdür. Bunun yanında ise kadınların kendilerine olan güvenlerini en yüksek seviyelere çıkartan ve erkekler tarafından çokça görülmek istenen gelmiş geçmiş en seksi ve en tanınmış iç çamaşırı ürünleridir.

Pembe Jartiyer

Pembe Jartiyer Modelleri

Jartiyer Tarihçesi

Jartiyer kelimesi aslında Fransızca’da “Jarretière” kelimesinin dilimize uyarlanmaşıyla oluşmuştur. 20. Yüzyılın başında külotlu çoraplar için günümüzdeki kadar çeşit yoktu ve desenli külotlu çorapın yarattığı moda akımı henüz ortaya çıkmamıştı. Bu yüzden bir çok bayan külotlu çorap yerine jartiyer tercih ediyordu. Günlük kullanım için her ne kadar uygun olsa da jartiyerler ülkemizde çok fazla tercih edilmiyor gibi görünebilir fakat daha önce de belirttiğimiz gibi gelmiş geçmiş en seksi iç giyim ürünü olmasından dolayı özel zamanlar için başka bir alternatifi bulunmuyor.

Siyah Jartiyer

Siyah Jartiyer Modelleri

Jartiyer Fiyatları

Fiyat konusu tamamen kalite ve marka ile orantılı olarak değişmektedir. Şu anda 50 TL gibi bir ücret karşılığında da Jartiyer Takım alabilmeniz mümkündür, 1000 Lira gibi bir ücret karşılığında da. Tercih ederken dikkat edilmesi gereken nokta gerekli sağlık testlerinin yapılıp yapılmadığı ve beden bilgilerinin doğru verilip verilmediğidir.

Pembe Jartiyer

Pembe Jartiyer Modelleri

Jartiyer Bedenleri

T-shirt alırken olduğu gibi iç giyim ürünlerinde de S,M,L ve XL bedenleri mevcuttur. Fakat Jartiyer Takımı satın alırken karşılaştığınız bu bedenler, sütyen ölçüleri ile orantılıdır. Büstiyer ile beraber takım yapıldığı için sütyen bedeninize göre dikkatli olarak seçilmelidir. Örneğin; Small beden 75, Medium beden 80, Large beden 85 ve XLarge beden 90 ölçüsüne denk gelmektedir.

Pembe Jartiyer

Pembe Jartiyer Modelleri

Jartiyer Takım

Jartiyer özelliği olan büstiyerler, bu büstiyerlerle beraber kombinlenebilecek çoraplar ve string külotlar ile beraber takım olarak satılırlar, bu tür takımlara Jartiyerli Büstiyer Takım denilmektedir. Bu takımların yanında sütyen, külot ürünleri ile kombinlenen takımlar da mevcuttur, bu takımlar ise jartiyer takım olarak anılmaktadır.

Siyah Jartiyer

Siyah Babydoll Modelleri

Jartiyer konusunda daha detaylı bilgi almak isterseniz www.jartiyerx.com adresindeki jartiyer blogunu ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır